Przeziębienie, grypa czy koronawirus?

Odpowiedź na pytanie, czy mamy do czynienia z przeziębieniem, grypą, czy COVID-19, może być skomplikowana. Objawy tych chorób często są do siebie podobne i mogą się nakładać. Na przykład, chociaż nudności, wymioty, czy biegunka nie są typowe dla grypy, mogą się pojawić. Co ważne, zarówno infekcje grypowe, jak i związane z koronawirusem SARS-CoV-2, mogą przebiegać całkowicie bezobjawowo lub z minimalnymi symptomami. To wszystko sprawia, że właściwa diagnoza może być wyzwaniem.

Jeśli zaobserwujesz u siebie niepokojące objawy, koniecznie skonsultuj się telefonicznie z lekarzem, który być może zaprosi Cię na osobistą wizytę lub zleci wykonanie testów w kierunku COVID-19 czy też grypy. Zawdzoń do naszej przychodni i upewnij się jak postępować, tel. 782 700 300.

Na miejscu wykonujemy testy Combo Antygen na grypę A/B+COVID-19/RSV, testy na anginę bakteryjną (wymaz z gardła na paciorkowce) Strep A’lert.

Niezależnie od tego, czy to przeziębienie, grypa, czy COVID-19, ważne jest przestrzeganie zasad higieny, regularne mycie rąk, unikanie bliskiego kontaktu z osobami chorymi.

Dokładna diagnoza jest kluczowa, zwłaszcza w kontekście pandemii. Świadome podejście do objawów i odpowiedzialne postępowanie pomagają w ochronie własnego zdrowia i zdrowia innych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *